Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Dörtyol KGYS Merkezi.
 
           
DÖRTYOL KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi)
 
Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak öncelikli görevimiz olan halkımızın huzur ve refahını korumak için yaptığımız çalışmalara güç katan, hizmetlerimizin daha verimli ve etkin bir biçimde uygulanmasını sağlayan, 26 Ağustos 2013 yılında 24 Noktada 44 Kent içi güvenlik Kamerası ve 2 PTS ( Plaka Tanıma Sistemi) kamerasıyla faaliyete geçen Dörtyol KGYS Merkezimiz  hizmetlerine devam etmektedir.
Dörtyol KGYS Merkezimiz İlçemizin huzur ve güvenliğini sağlamak için 12/24 saat esasına göre hizmetlerine devam etmekte olup, 24 noktadan toplamda 44 sabit kamera ve 2 Pts (Plaka Tanıma Sistemi)  kameralarına 3 sabit ve 3.de pts kamerası ilave ederek toplamda 47 sabit ve 5 pts kamerasıyla hizmet vermektedir. Hizmetlerimizin etkin bir biçimde devamını sağlamak için değerlendirilme aşamasında olan 13 sabit, 4 adet termal (Gece Görüşlü) kamera ve 5 adet yeni kamera noktasının da hizmete girmesiyle hizmetlerimiz dehada etkin bir şekilde devam edecektir.
KGYS İzleme Kısmının Görevleri;
Görüntü takibi yapmak,görüntüden detay tespiti yapmak,takibi yapılan olaylarla ilğili görüntü ve fotograf verisi almak.
Görüntü sistemlerinden tespit edilen olayları, ihlalleri ve alarmları ilgili birimlere bildirmek,
Haber merkezinin ilgili kısımlarından iletilen veya emniyet birimlerden gelen çağrılarla ilgili görüntü takibi yapmak,
Görüntü sistemlerindeki şüpheli kayıtların değerlendirmesini yapmak ve kısım sorumlusunu bilgilendirmek,
Plaka tanıma sistemleriyle ilgili işlemleri takip etmek, incelenmesi gereken araca ait bilgileri ilgili birimlere aktarmak.
KGYS İzleme İşlemleri;
a) Çağrıya Yönelik İzleme: Yapılan çağrılarla ilgili olay mahallinde bulunan kamera sistemleri personel, iş yoğunluğu, çağrı konusunun önceliği ve teknik imkanlar dahilinde izlemeye alınır ve olaya yönelik elde edilen tespitler iletişim sistemleri üzerinden sevk ve yönetim kısmına veya ilgili emniyet birimlerine bildirilir. Sisteme ait kamera açıları şüpheli şahıs ve araçlarla ilgili kaçış ve kapama noktalarına ayarlanır, tespit ve takip çalışması yapılır.
b) Önleme İzlemesi: Şehrin ana arter ve önemli noktalarını görüntüleyen KGYS izleme sistemleri belirli periyotlarla izlemeye alınır. Sistem üzerinden tespit edilen polisiye olaylar sevk ve yönetim kısmına veya ilgili emniyet birimine bildirilir.
KGYS Trafik  İşlemleri;
Şehir merkezinde, kavşak ve yol güzergahlarında  bulunan kameralarla trafik denetimi yaparak kural ihlalleri yapan araçların ve sürücülerin görüntü kayıtlarını ve fotoğraflarını çekerek delillendirme işlemi sonra gerekli cezai işlem uygulanmaktadır.
Plaka Tanıma Sistemleri İşlemleri;
Plaka tanıma sistemi üzerinden ilçemizin ana yol güzergahlarında trafik akışı takip edilerek POLNET sistem üzerinden araçlarla ilgili gerekli bilgiler değerlendirilir ve sitemde kayıtlı aranan ve kusurlu araç geçişi durumunda tespit edilen araçlar sevk ve yönetim kısmına veya ilgili emniyet birimlerine bildirim yapılır ve araçla ilgili gerekli emniyet tedbirleri uygulanır.
 
 
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • HATAY VALİLİGİ
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu